2020

Slutgiltig tabell

Här kan du följa aktuell tabell under säsongens spel.
De rundor som räknas in mot den slutgiltiga scoren är markerad på alla spelade.

NamnÅgestaHanigestrandHusbySalemBotkyrkaHaningeTotaltSnitt 2020Final rondPlacering
Christoffer Stridsman72737572737128872,67751
Lars Lundberg76807168797529074,8376T2
Håkan Karringer73797473777629675,33774
Gustav Högberg747775702008729676,60795
Arman Poya2002007370827429974,75806
Anders Dahl84767375817329777,0081T7
Pelle Bruhn76748175827530077,1781T7
Henrik Sundh75758575847630178,3381T7
Fredrik Werkö777820071758030176,2082T10
Saki Tsiotoglou80747471768129576,0082T10
Niclas friberg79757381737429575,8384T12
Antoni majblad81697773757729475,3384T12
Alexander Borwin80757470758629476,678514
Mathias Hellgren76736973777729174,178715
Martin Lundqvist200806885707429275,409416
Andreas Sjöström767780200747229975,80n/an/a
Ulf Åhman70807072837528775,00n/an/a
Axel Rahmström2002007572758030275,50
Björn Johannesson938120065768230479,40
Oskar Heiker Iwdal7972847120020030676,50
Taki Callias79748074838030778,33
Liam Friberg200798273768030878,00
Johnny Hansson78797978767730977,83
Axel Malmros7185787720020031177,75
Anders Ekdahl808079782008231779,80
Patrick Schûllerquist2002008078768331779,25
Pål Dahlström88807984807831781,50
Johan Svensson78778585839332383,50
Erik Karlsson868079838320032582,20
Kim Gåije828980200808432683,00
Karl Hultman84842002008420045284,00
Christer Shipley200898220020020057185,50
Max Forsberg (WD)8491200200200200575
Kristian Albertsson (WD)20082200200200200682
Kai Chaza (WD)92200200200200200692
Anders Karlsson (WD)200200200200200200800

Södertörns Touren

Södertörns Touren är en privat golf tour för amatörgolfare i Stockholmsområdet. Ambition är att skapa en lättsam löpande tävlingsform för golfare som vill mäta sitt spel gentemot sig själva och andra. Södertörns touren riktar sig till dig som älskar golf, har börjar närma sig par och vill spela löpande med likasinnade.

Organisation

Lars Lundberg
+4670 710 96 03
lars@sodertornstouren.se

Christoffer Stridsman
+4670 730 12 70
christoffer@sodertornstouren.se

 

Följ oss på social medier