2021

Aktuell tabell

PlatsNamnStripe MasterHaningestrandÅgesta GKHaninge GKSalem GKKallfors GKTotalt
1Christoffer Stridsman120300420
2Joakim Eckardt40010410
3Markus Nord14081221
4Björn Johannesson97105202
5Ulf Åhman1808188
6Antoni Majblad9781178
7Lars Lundberg11555170
8Mathias Jernberg8135143
9Pelle Ericsson5681137
10Håkan Karringer9734131
11Johnny Hansson8034114
12Anders Ekdahl3467101
13Christer Shipley108191
14Saki Tsiotoglou80989
15Arman Poya561874
16Christer Borg343468
17Andreas Sjöstrom561066
T18Jon Hasselqvist5555
T18Mathias Hellgren5555
T20Karl Hultman183452
T20Mats Carlsson341852
T20Niclas Friberg341852
T20Taki Callias341852
24Fredrik Eriksson34943
25Peter Rådeström34640
26Patrick Schüllerquist3434
T27Gustav Werkö151833
T27Magnus Elgebrandt151833
T27Pelle Bruhn151833
30Alexander Borwin181028
31Kim Gåije81826
T32Daniel Westin18624
T32Erik Karlsson15924
34David Andersson15823
35Johan Svensson15823
36Mattias Berggren13821
T37Henric Trotzig101020
T37Pål Dahlström101020
39Daniel Jonsson15419
T40Henrik Sundh10616
T40Linus Nykvist10616
42Kristian Albertsson1313
43Anders Dahl1010
44Pierre Mocka88
45Pär Elisasson66
46Oskar Heiker Ivdal44
47Magnus Axelsson
48George Popescu

Södertörns Touren

Södertörns Touren är en privat golf tour för amatörgolfare i Stockholmsområdet. Ambition är att skapa en lättsam löpande tävlingsform för golfare som vill mäta sitt spel gentemot sig själva och andra. Södertörns touren riktar sig till dig som älskar golf, har börjar närma sig par och vill spela löpande med likasinnade.

Organisation

Lars Lundberg
+4670 710 96 03
lars@sodertornstouren.se

Christoffer Stridsman
+4670 730 12 70
christoffer@sodertornstouren.se

 

Följ oss på social medier