2019

Aktuell tabell

NamnRond 1Rond 2Rond 3Rond 4Rond 5TotaltFinal rondPlacering
Martin Lindqvist200200787373224721a (efter särspel)
Pelle Bruhn7676717473218722a
Mathias Hellgren20076200737222174T3
Karl-Oskar Dalestedt79200777120022774T3
Saki Tsiotoglou787082757622176T5
Lars Lundberg757080787722276T5
Christoffer Stridsman7674797620022676T5
Niclas Friberg83200787775230778a
Taki Callias8373828280235849a
Björn Johannesson20077717782225XX
Axel Malmros77857378200228XX
Cut (final)
Andres Dahl72798220079230
Anders Karlsson852007820074237
Alexander Borwin82787820081237
Karl Hultman2007520076200351
Thomas Kempe8893200200200381
Michael Johansson92200111200200403
Anders Whalqvist80200200200200480
Oskar Heiker Iwdal200200200200200600
*200 = ej startat

Södertörns Touren

Södertörns Touren är en privat golf tour för amatörgolfare i Stockholmsområdet. Ambition är att skapa en lättsam löpande tävlingsform för golfare som vill mäta sitt spel gentemot sig själva och andra. Södertörns touren riktar sig till dig som älskar golf, har börjar närma sig par och vill spela löpande med likasinnade.

Organisation

Lars Lundberg
+4670 710 96 03
lars@sodertornstouren.se

Christoffer Stridsman
+4670 730 12 70
christoffer@sodertornstouren.se

 

Följ oss på social medier